cloud

Hakkımızda

Img

Hedefimiz, ismimizin hakkını vererek çocuklarımızın tertemiz yüreğinde büyük umutlar yeşertebilmektir.

Hakkımızda

İzmir Aliağa’da 2014 yılından beri faaliyet gösteren Büyük Umutlar Anaokulu, çocukların gelişimini en üst noktaya taşıma ilkesiyle kurulmuştur. Hedefimiz, ismimizin hakkını vererek çocuklarımızın tertemiz yüreğinde büyük umutlar yeşertebilmektir.

Bu yüzden çocuklarımıza standart eğitim yöntemleriyle yaklaşmıyor, her birinin özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda farklı metodlar kullanıyoruz. Onların merak eden, öğrenmekten keyif alan, hayal gücü gelişmiş, özeleştiri yapabilen, farklı düşünebilen, doğaya saygılı, etrafına yön veren çocuklar olmalarını amaçlıyoruz.

Bunu yapabilmek için bilim ve tekniğin izinde ilerlemeye devam ediyor, teknolojik yeniliklerden geri kalmıyoruz. Çağa ayak uydurmuş inovatif bir anaokulu olarak, velilerimizin güvenini ve memnuniyetini, öğrencilerimizin başarısını ve mutluluğunu ilke ediniyoruz.

3-6 yaş arası çocuklara yönelik eğitim hizmeti sunan Büyük Umutlar Anaokulu; MEB onaylı müfredatı, deneyimli öğretmenleri ve profesyonel kadrosuyla çocuklarınız için ‘iyisini’ değil, daima ‘en iyisini’ yapmaya hazırdır.

Büyük Umutlar Anaokulu

Merkez hakkında özel olan nedir

Vizyonumuz, Misyonuz, Değerlerimiz

Misyonumuz

Çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve bunları değerlendirmeleri için özgür bir ortam sunan Büyük Umutlar Anaokulu; onların ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve gelişim seviyesine göre eğitim verir. Bilimsel bilginin ön planda tutulduğu Büyük Umutlar Anaokulu’nda kültürel ve sanatsal etkinliklere de özen gösterilir.

Hayal kurmayı, problem çözmeyi, analitik düşünmeyi destekleyen Büyük Umutlar Anaokulu, aile katılımını da destekler.

Bu kapsamda misyonumuz, gerek ulusal, gerek uluslararası düzeyde bilinen prestijli bir anaokulu olmak, geleceğin altın çocuklarını yetiştirmek için elimizden geleni yapmaktır.

Büyük Umutlar Anaokulu ile, Umutlarınız Gerçeğe Dönüşsün!

Şüphesiz ki her anne-baba, çocuğunun sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmasını ister. Onun iyi bir eğitim görmesini ve güzel bir kariyer sahibi olmasını arzu eder.

Büyük Umutlar Anaokulu adıyla çıktığımız bu yolda hedefimiz size ve çocuklarınıza umut ışığı olmak, öğrencilerimizin yolunu aydınlatmaktır.

Onların bireysel, duygusal, sosyal ve entelektüel açıdan gelişmesini temel alan okulumuz, akademik yönden tam donanımlı bir anaokuludur.

Okul öncesi eğitim, çocukların hayata hazırlandığı ilk aşamadır ve bu süreçte onlara deneyimli kişilerin yardımcı olması şarttır. Nitekim çocukların berrak, saf gönlü –deyim yerindeyse- bir oyun hamuruna benzetilebilir.

O hamura nasıl bir şekil verilirse, ortaya öyle bir şey çıkacaktır. İlkokula başlamadan önce verimli bir eğitim sürecinden geçen çocukların, ilköğretim ve sonrasında başarılı olacağı, diğerlerinden bir adım önde başlayacağı şüphesizdir.

İşte gayemiz; çocuklarımızın gelişimini her açıdan destekleyerek onları eğitim maratonunun sonraki etaplarına hazırlamaktır. Yenilikçi, güven duyulan, saygın bir anaokulu olarak faaliyetlerine devam eden Büyük Umutlar Anaokulu; doğru iletişim, eğitimde kalite, dürüstlük ve sürdürülebilirlik kriterlerini gözetir.

Çocuklarını emin ellere emanet etmek isteyenlerin tercihi olan Büyük Umutlar Anaokulu, ‘yarınımız olan çocukların, bugününü değerli kılmak’ için çaba gösterir.

Değerlerimiz

Çocukların gelişimini, başarısını, mutluluğunu ve anne-babaların güvenini ilk önceliği olarak kabul eden Büyük Umutlar Anaokulu, benimsediği değerlere bağlı kalarak faaliyet gösterir. Bu minvalde, bizi biz yapan değerlerimiz şöyle sıralanabilir:

 • Ailelerin hassasiyetlerine saygı duyuyor ve bunlara uygun hareket ediyoruz.
 • Hem çocuklarımızın, hem öğretmenlerimizin keyif alacağı bir ortam sağlamayı ilke ediniyoruz.
 • Tüm çalışmalarımızda hem ‘ortak aklı’ hem de ‘bireysel üretkenliği’ temel alıyoruz. Bunları en büyük gücümüz olarak görüyor, paydaşlarımızın görüşlerini önemsiyoruz.
 • Pedagojik ve bilimsel verileri esas alıyor, yolumuza çağdaş ve modern bir anaokulu olarak devam etmeyi hedefliyoruz.
 • Çocuklara 21. Yüzyılın gereksinimlerine cevap verebilecek beceriler kazandırmaya çalışıyoruz.
 • İnsana, doğaya, topluma saygı gösteriyoruz.

Felsefemiz

Öğrenme sürecinin yaşam boyu devam ettiği bir gerçektir. İşte Büyük Umutlar Anaokulu olarak eğitim felsefemiz, çocukların öğrenmeyi yaşam biçimi hâline getirmesini sağlamak, öğrendiklerinden fayda gören, bilgilerini hem kendisinin hem de toplumun faydası için kullanan bireyler yetiştirmektir.

Anaokulu, çocuğu hayatla tanıştıran ilk kurumdur. Öğrenme isteğini canlı tutacak, özgüvenini geliştirecek olan yer, yine anasınıfıdır.

Okulumuz, tüm çocukları geleceğin yetişkin bireyleri olarak görür. Onları okula ve öğrenmeye sevgi duyan, kendini doğru ifade edebilen, sağlıklı iletişim kurabilen, donanımlı, başarılı ve mutlu bireyler olmaları için hazırlar.

İlk önceliğimiz, çocuklara kendilerini güvende hissettirmek ve onların bütünsel gelişimine katkıda bulunmaktır. İngilizce, robotik, satranç, jimnastik ve benzeri branş dersleriyle çeşitlendirilen eğitim programımız, çocukları her açıdan geliştirmeye yönelik hazırlanır.

En iyi oyun ortamı da yine anasınıflarımızda sunulur. Yapılandırılmış veya serbest oyunlar sayesinde çocuklar işbirliği yapmayı öğrenir. Öte yandan bu oyunlar, çocukların iç disiplinini de güçlendirir.

Vizyonumuz

3-6 yaş grubu çocuklara nitelikli eğitim hizmeti vermek amacıyla hayata geçirilen Büyük Umutlar Anaokulu; mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefler. Güncel eğitim yaklaşımlarından faydalanılan okulumuzda çocukların kendine güvenini, iletişim becerisini ve yeteneklerini geliştirmek için özel eğitim programları uygulanır.

Bu bağlamda, anaokulumuzun vizyonu şu esaslara dayanır:

 • Çocuklara güvende olduklarını ve sevildiklerini hissettikleri bir ortamda, becerilerini destekleyerek kişisel farklılıkları doğrultusunda en iyi şekilde eğitim vermek
 • Çocukların içindeki baskın yetenekleri ortaya çıkararak onların ‘kendilerini gerçekleştirmelerine’ yardımcı olmak
 • Öğrencilerimizin hayal dünyasını müzik, oyun, sanat ve faydalı etkinliklerle beslemek.
 • Kendi yaşına göre sorumluluklarını fark etmesine ve onları yerine getirmesine yardım etmek
 • Ev ve okul yaşantısını birleştirerek eğitimi çocuklar için sıkıcı bir süreç olmaktan çıkarıp eğlenceli bir hâle getirmek.
 • Eğitimin sürekli güncellendiğini unutmadan, hep en yeni teknolojilerden ve en gelişmiş yöntemlerden yararlanmak
 • Branş öğretmenleri, psikologlar ve diğer personellerden oluşan kadromuzla takım ruhu etrafında kenetlenerek el birliğiyle çocuklarımız için çalışmak.
 • Öğrencilerimize, kendi etkinliklerini seçebilme imkânı tanımak ve böylece onların yorumlama, tanımlama, izleme, uygulama ve öz disiplin yeteneklerini açığa çıkarmak.
 • Teoride öğrenilen bilgileri pratiğe dönüştürme olanağı sunmak; müzik odası, sanat odası, bilim odası gibi alanlar sayesinde çocukların bireysel ilgilerini faydalı aktivitelerle birleştirmek.

Kısaca Büyük Umutlar Anaokulu olarak çocukların her gün farklı bilgiler edindikleri, eğlenceli vakit geçirdikleri, yeni arkadaşlar kazandığı sıcacık bir eğitim yuvasıyız.

Onların öğrenmede aktif, seçici ve karar verici rol üstlenmesini sağlıyoruz. Öğretmenlerimiz yalnızca onları teşvik ediyor, öğrenmelerini kolaylaştırıyor ve gerisini onlara bırakıyor. Böylelikle çocuklar ezberci anlayıştan uzak bir şekilde yetişiyor. Özetle çocuğunuza, en az sizin kadar değer veriyoruz!

Kurumsal İlkelerimiz

  1. Gerçeklik: Bilgiye ulaşırken asla gerçeklerden şaşmaz, doğmalardan uzak durarak bilimin önderliğinde hareket ederiz.
  2. Hoşgörü ve Saygı: Farklılıkları zenginlik olarak değerlendirir, bütün ayrımcılıkları reddederek iletişimimizde her zaman saygıyı ve dürüstlüğü temel alırız. Müsamaha, hoşgörü ve anlayış çerçevesinde ilişki kurarız.
  3. İtibar: Saygınlığımızı daima her şeyin üzerinde tutarız. İmajımızdan hiçbir zaman ödün vermeyiz.
  4. İnsana Odaklılık: Başarının, insanı merkez alan durum ve eylemlerde saklı olduğunu unutmayız. Bu nedenle insanı geliştirmeyi amaç ediniriz.
  5. Etik: Tüm eylemlerimizde meslekî ve insani etik unsurlarına uygun davranırız.
  6. Dayanışma: Omuz omuza çalışır, yardımlaşma duygumuzu canlı tutarız.
  7. Adalet: Tüm iş ve ilişkilerimizde hakkaniyeti gözetiriz.
  8. Açıklık: Daima eleştirilere ve önerilere açık bir eğitim kurumu olmayı prensip ediniriz.

‘iyisini’ değil, daima ‘en iyisini’ yapmaya hazırız

Neden Biz?

Neden bizi tercih etmelisiniz?

 1. Özgüven ve Cesaret

  Çocuklarınızı emanet edeceğiniz anaokulu onların hayat yolundaki ilk durağı olacaktır. İşte biz; onların bu yolda özgüven ve cesaretle yürüyebilmeleri, hızla büyük mesafeler kat edebilmeleri için çalışıyoruz.

 2. Modern Yöntemler

  İçinde bulunduğumuz dijital asrın gereklerine uygun olarak en modern yöntemlerden faydalanıyoruz. Etkin öğrenme stratejileriyle çocuklarımıza kabiliyetlerinin farkında olmaları ve bunları doğru kullanmaları noktasında yardımcı oluyoruz.

 3. Özel İlgi

  Ekibimizin en değerli parçası olan öğretmenlerimiz her öğrencisine özel ilgi gösterir, davranışlarını ve performanslarını gözlemleyerek her günün bir öncekinden daha verimli olmasını gaye edinirler. Bunu yaparken velilerle sürekli iletişimde kalır, öğrencilere ve ailelerine doğru bir şekilde rehberlik ederler.

 4. 'Yaşam boyu öğrenme'

  ‘Yaşam boyu öğrenme’ felsefesini benimseyen öğretmenlerimiz pozitif enerjisi ve şefkatli yaklaşımıyla çocuklarınızın sadece eğitmeni değil, yakın arkadaşı olmayı da başaracaktır.

15

img

Yılların Deneyimi

142

img

Kayıtlı Öğrenciler

5

img

Nitelikli Öğretmenler

12

img

Toplam Gruplar

Çalışanlarımızı tanıyın

Özel Öğretmenler ve Personel

Personelimiz, çocukların tam ve bağımsız bir yaşam sürmeleri için değerlendirmeler ve diğer hizmetler sağlayarak çeşitli özel ihtiyaçları olan çocukların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamıştır.

avatar
cloud
FERİHA ŞİMŞEK

KURUCU

avatar
cloud
EREN ÇELİKKIRAN

KURUM MÜDÜRÜ

avatar
cloud
Gizem SİSLİÇAN

Okul Öncesi Öğretmeni

avatar
cloud
SEVGİ CANKI

Okul Öncesi Öğretmeni

avatar
cloud
GÜLSEN BERBER

Okul Öncesi Öğretmeni

avatar
cloud
KADRİYE KOCA

Okul Öncesi Öğretmeni

Profesyonel ve Eğitimli

Büyük Umutlar Anaokulu Eğitim Planı

Eğitim programımızı oluştururken MEB programlarını temel alıyoruz. Ayrıca bunları High Scope, P.Y.P., Gems programlarıyla harmanlıyoruz.

Böylelikle çocuklarımız için zengin bir eğitim planı uyguluyor, onları okula en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Bunu yaparken eğlenceyi ihmâl etmiyor, değişik etkinliklerle çocukların sıkılmadan, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan öğrenmesini sağlıyoruz.

Böylelikle edindikleri bilgilerin kalıcı olmasını amaçlıyoruz.

Çocukların kendi çabalarıyla öğrenmelerine imkân tanıyor, içinde bir tomurcuk hâlinde duran yeteneklerin çiçek açıp bir ağaç gibi büyümesine yardımcı oluyoruz.

Kısaca Büyük Umutlar Anaokulu olarak biz, pusula görevi üstlenmek ve çocuklara yol göstermek için varız. Yaşamın en kritik dönemi olan 0-6 yaş arası dönemde, çocuğun ihtiyaçlarına ve doğasına uygun bir eğitim vererek hayatının sonraki evrelerine 1-0 önde başlamasını hedefliyoruz.

img