cloud

Okul Öncesi 5 Yaş

Img
 • 5 Yaş

  img
  img
  img
  img
  img
  img

  Okul Öncesi 5 Yaş

  Öğretmen: Emre Hoca

  Okul öncesi 5 yaş eğitim ve öğretim için çocukların en aktif olduğu dönemdir. 3-6 yaş grubu çocuklar için çağın gereklerine uygun, yenilikçi bir bakış açısıyla eğitim verilen anaokulumuzda, 5 yaşındaki çocuklara özel programlarımız mevcuttur.

  Bunların başında eğlenceli etkinlikler ve eğitici oyunlar gelir. Şüphesiz ki çocuklar için oyun sadece vakit geçirme aracı değil, onların gelişim sürecinde bir basamaktır.

  Amacımız çocuklara bu dönemde en iyi eğitimi vererek, onları eğitim serüveninin diğer aşamalarına hazırlamak ve hayata bir adım ileride başlamalarını sağlamaktır.

  5 Yaş Çocuğu Neler Yapabilir?

  Bu dönemde çocuklar dengede durma, atlama, zıplama konusunda ciddi bir yeterlilik düzeyine ulaşmıştır. Kuralları öğrenip onlara uygun hareket edebilir. Nesneleri sayar, kendini ifade eder. Karmaşık resimlere bakıp bunlar hakkında fikir yürütebilir.

  Cinsiyetinin bilincindedir. Bu nedenle karşı cinsle ilgili şeyleri merak etmeye başlar.

  Öte yandan bu dönemde bazı çocuklar ‘5 yaş sendromu’ yaşar. Bu problemle karşı karşıya kalınan çocuklar son derece öfkeli, inatçı ve hırçın olabilir.

  İşte anaokulu eğitimi çocuğun ve ailesinin bu dönemi rahatça atlatması noktasında da büyük önem taşır. Bu dönemdeki çocuklar ilgiye ve sevgiye muhtaç, öğrenmeye aç bireylerdir.

  Büyük Umutlar Anaokulu çocuklara kendi evlerinde hissedecekleri güvenli ve konforlu bir ortam sunar. Kendi yaşıtındaki arkadaşlarıyla, onlara ihtiyaç duydukları sevgiyi ve şefkati gösteren öğretmenleriyle beraber eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşar.

  Okul Öncesi 5 Yaş Etkinlikleri Nelerdir?

  Bu yaş grubundaki öğrenciler için robotik kodlama, İngilizce, jimnastik ve satranç başta olmak üzere çeşitli branş derslerimiz mevcuttur. 5 yaş çocuklara uygun oyuncak ve materyallerin kullanıldığı sınıflarımızda hem bireysel hem de grup çalışmaları gerçekleştirilir.

  Bu kapsamda okul öncesi 5 yaş eğitim programımıza dâhil ettiğimiz bazı aktiviteler şunlardır:

  • Dil etkinlikleri
  • Müzik etkinlikleri
  • Matematik etkinlikleri (Sayılara göre bardak veya mandal dizme, rakam eşleştirme vb.)
  • El-göz koordinasyonu aktiviteleri (Çizgi çalışması, emoji eşleştirme, karton elle top tutma, şekil eşleştirme, metre ile veya delikten top düşürme, lastikle bardak taşıma gibi)
  • Spor etkinlikleri (Gece-gündüz, deve-cüce, yüksek-alçak, sandalye kapmaca, hulahop çevirme, yakalamaca, saklambaç vs.)
  • Doğa ve fen etkinlikleri (Yoğunluk, saydamlık, mıknatıs deneyleri vb.)
  • Sanat etkinlikleri (Örüntü ve kukla etkinlikleri ve benzeri)
  • Doğa gezileri ve sanatsal geziler
  • Atölye çalışmaları
  • Çocukların denge, sürat, kuvvet, çeviklik, esneklik ve dayanıklılık gibi fiziksel uygunluklarını geliştirmeye yönelik hareket eğitimleri
  • Temel bilişim becerileri kazandırmaya yönelik eğitimler

  Tüm bunların yanı sıra, okul öncesi 5 yaş grupları için verilen eğitim, üç boyutlu materyallerle zenginleştirilir. Böylelikle çocuğun görsel ve işitsel farkındalık kazanması sağlanır.

  Öğrencileri ilkokula sosyal ve akademik anlamda hazırlamayı hedefleyen Büyük Umutlar Anaokulu, tüm öğrencilerin bireysel niteliklerini göz önüne alarak farklılaştırılmış eğitim yöntemleri kullanır. Zengin bir öğrenme ortamının sunulduğu anaokulumuz, çocuğunuz için sadece bir okuldan öte, sıcak bir yuva ve renkli bir eğlence dünyası olacaktır.

Programlar ve müfredat tablosu

Kayıt Dökümü

Kademe Yaş Haftalık Gün Sayısı Öğretmen Sayısı Kapasite
Okul Öncesi 3 3 5 Gün 5 30
Okul Öncesi 4 4 5 Gün 5 30
Okul Öncesi 5 5 5 Gün 5 30