cloud

Okul Öncesi 4 Yaş

Img
 • 4 Yaş

  img
  img
  img
  img
  img
  img

  Okul Öncesi 4 Yaş

  Öğretmen: Emre Hoca

  Okul öncesi 4 yaş eğitim yalnızca çocuk değil, ailesi ve toplum için de çok önemlidir. Kişilik oluşumu erken çocukluk döneminde başlar ve bu dönemde çocuk hızlı bir şekilde gelişme gösterir.

  Beyin fonksiyonlarının üçte ikisi 0-4 yaş arası dönemde tamamlanır. Bu nedenle anaokulu çocuklar için ihmâl edilmemesi gereken bir eğitim kurumudur.

  Büyük  Umutlar Anaokulu ise 3-6 yaş grubu çocuklarınız için yapacağınız en doğru tercihtir. Onun ilerleyen süreçte daha verimli ve üretken bir birey olması anaokulunda profesyonel bir eğitim görmesine bağlıdır.

  Çocuğunuzun olumlu gelişim ve kişilik temelleri burada atılacak; fiziksel, duygusal, sözel ve sosyal yönden faydalı etkinlikler onlara yeni ufuklar açacaktır.

  Okul Öncesi 4 Yaş Eğitimi Neden Önemli?

  4 yaşındaki çocuklar, istedikleri her şeyin hemen olamayacağının farkındadır. Hayatta çeşitli kurallar olduğunu öğrenmeye başlar. 4 yaş çocuklar 3 yaş çocuklara göre hareketlerini daha kolay bir şekilde kontrol edebilecek durumdadır. Bundan dolayı 4 yaş çocuğu daha uyumlu ve daha sakin tavırlar sergileyebilir.

  Bu dönemde çocuklar yavaş yavaş arkadaşlarını seçmeye başlar. Ellerini ve parmalarını rahatça kullanır, zıplar, koşar. Kalem, boya, fırça ve kâğıtları önceki yaşına göre daha ustaca kullanabildiği gözlemlenir.

  4 yaşındaki bir çocuk etrafını tanıma çabası içerisindedir. Devamlı bir şeyler sorar, yapılan açıklamaları dikkatlice takip eder.

  İşte bu yüzden 4 yaş çocuklar için dış dünyayı keşfetmesine yardımcı olacak, çevresiyle sağlıklı ilişkiler kurmasını destekleyecek bir eğitim modeli tatbik edilmelidir. Büyük Umutlar Anaokulu, tüm eğitim faaliyetlerinde bu esasları temel alır. Amacımız, özgüveni ve motivasyonu yüksek, başarıları takdir edilen, sorumluluk almayı ve paylaşmayı bilen çocuklar yetiştirmektir.

  4 Yaş Sınıfı Etkinlikleri Nelerdir?

  4 yaş eğitim grubu için tüm kademelerimizde olduğu gibi aile katılımını destekleyen, sanat ve bilim temelli, modern bir program uygulanır. Çalışmalar sırasında çocuklarınızın sağlığına riske atacak hiçbir madde barındırmayan, güvenilir, dayanıklı materyallerden yardım alınır.

  Sınıflarımızda gerçekleştirilen okul öncesi 4 yaş faaliyetlerinden bazıları şunlardır:

  • Eğitsel oyunlar
  • Kitap çalışmaları
  • İngilizce
  • Branş dersleri
  • Eğitsel film
  • Drama
  • Ritim-dans
  • Hikâye okuma
  • Serbest zaman etkinlikleri
  • Görsel sanatlar
  • Jimnastik
  • Atölye çalışmaları
  • Yarışmalar

  Tüm bu etkinliklerle yegâne hedefimiz; çocuk merkezli, yetenek ve beceri gelişimine dayalı bir program uygulamak ve çocukların bütün gelişim alanlarını desteklemektir. Çocuklardaki gelişimleri kalıcı hâle getirebilmeyi ilke edinen Büyük Umutlar Anaokulu, kazanımlarını hayat boyu sürdürmeleri noktasında onlara yardımcı olur.

  Eğitimin hem belli bir disiplin içinde, hem çocuğu bunaltmadan, onu eğlendirerek verilmesi gerektiğini bilen uzman öğretmenlerimiz, çocukların ihtiyaçlarına ve mizacına uygun bir yaklaşım sergiler.

  Önceliğimiz, çocuğun kişisel özellikleri doğrultusunda ilerlemesini sağlamaktır. Bundan dolayı zengin eğitim programımız, doğru materyaller ile desteklenerek uygulanır. Böylelikle çocuklara yaşamsal deneyim imkânı sunulur.

Programlar ve müfredat tablosu

Kayıt Dökümü

Kademe Yaş Haftalık Gün Sayısı Öğretmen Sayısı Kapasite
Okul Öncesi 3 3 5 Gün 5 30
Okul Öncesi 4 4 5 Gün 5 30
Okul Öncesi 5 5 5 Gün 5 30