cloud

Okul Öncesi 3 Yaş

Img
 • 3 Yaş

  img
  img
  img
  img
  img
  img

  Okul Öncesi 3 Yaş

  Öğretmen: Emre Hoca

  Okul öncesi 3 yaş eğitimi çocuğu ilköğretime ve sonraki süreçlere hazırlaması açısından büyük önem taşır. Elbette çocuğunuz devamlı sizin yanınızda kalamaz. Yaşıtlarıyla eğlenmesi, sosyalleşmesi, ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmesi gerekir. Bunu da anaokulunda yapabilir.

  Fakat her çocuğun fiziksel ve ruhsal özellikleri farklılık gösterir. Uzmanlara göre 3-4 yaşlarında anaokuluna başlaması uygundur. Zira bu dönemdeki çocuklar için uygulanan eğitim yöntemleri ve etkinlikler, onların temiz dimağında büyük iz bırakır ve etkili olur.

  Büyük Umutlar Anaokulu olarak eğitim sistemimiz 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş şeklinde kademelere ayrılır. Her yaş grubuna özel farklı aktiviteler gerçekleştirilir ve onların gelişim süreci doğrultusunda uygun dersler verilir.

  Okul Öncesi 3 Yaş Eğitimleri

  Anaokulumuzda çocukların ihtiyacı olan sosyal, bilişsel, psikolojik, ahlâkî, fiziksel ve akademik gelişimlerine yönelik metodlar uygulanır. Hedefimiz öğrencilerimizi onların ihtiyaçları ve çağın gerekleri doğrultusunda yetiştirmektir.

  Bu çerçevede kaliteli materyallerimiz, eğlenceli branş derslerimiz, eğitimli kadromuz, kulüp faaliyetlerimiz ve özenle hazırlanmış programımız ile farkımızı ortaya koyuyoruz. Motivasyonumuzu daima zirvede tutmayı, her geçen gün başarılarımıza bir yenisini eklemeyi prensip ediniyoruz.

  Eğlenceli eğitimlerimiz sayesinde çocuklara, öğrendiklerinin hafızalarında yer etmesi için yardımcı oluyoruz. Böylelikle onların güzel bir çocukluk geçirmesini amaçlıyor, renkli dünyalarına dokunabilmeyi gaye ediniyoruz.

  3 Yaş Grubu İçin Hangi Aktiviteler Yapılıyor?

  Bu yaş grubunda çocukların üretkenliği hızla artar ve sembolik oyun evresi başlar. 3 yaşındaki çocuklar son derece meraklıdır, devamlı bir şeyler sorar, yeni şeyler öğrenme eğilimi gösterirler.

  Büyük Umutlar Anaokulu, çocukların bu gelişim basamağını emin adımlarla tırmanması için elinden geleni yapar. Örneğin sınıfta resimli çocuk kitaplarından yararlanılarak eğlenceli vakit geçirmesi sağlanır.

  Böylelikle çocuk hikâye yolu ile farklı deneyimler yaşama fırsatı bulur. Dış dünyayı daha kolay tanır.

  Ayrıca çocukların el becerilerini geliştirmek adına transfer oyunları oynanır, gündelik hayatta kullanılan çeşitli araç-gereçleri kullanmaya teşvik edilir. Nitekim çocukların karmaşık oyuncaklardan ziyade, yetişkinlerin kullandığı günlük eşyalara daha fazla ilgi duyduğu söylenebilir.

  İşte anaokulumuzda montessori eğitim metodundan faydalanılarak çocukların işbirliğine dayalı bir sistem içerisinde oyun oynamaları sağlanır. Bu etkinliklerde kontrol çocuğun elindedir. Çocukların dünyaya dair yeni şeyler keşfetmesine imkân tanıyan bu etkinlikler, onların mevcut potansiyellerini de açığa çıkarır.

  Atölyelerde gerçekleştirilen el faaliyetleri, boyama çalışmaları da 3 yaş grubuna yönelik eğitim programımızda kendine yer bulur. Öte yandan maket ve resim yapımı, müzikli etkinlikler, koordinasyon ve hareket eğitimleri, çevre gezileri, aktif öğrenme programları da uygulanır.

  Hedefimiz klasik anaokulu kalıplarını bir kenara bırakıp, profesyonel eğitimcilerin desteğiyle çocukların yeteneklerini fark etmesine, yönlendirmesine ve geliştirmesine destek olmaktır.

  Bu nedenle çocuklar tüm günü aynı sınıfta geçirmez. Branşlara göre farklı donanımlara sahip sınıflarda eğitim görürler. Kısaca Büyük Umutlar Anaokulu’nun, en değerli varlığımız olan çocuklarımız için büyük idealleri vardır!

Programlar ve müfredat tablosu

Kayıt Dökümü

Kademe Yaş Haftalık Gün Sayısı Öğretmen Sayısı Kapasite
Okul Öncesi 3 3 5 Gün 5 30
Okul Öncesi 4 4 5 Gün 5 30
Okul Öncesi 5 5 5 Gün 5 30