img
İngilizce

3-6 yaş arası çocuklara modern yöntemlerle eğitim verilen Büyük Umutlar Anaokulu’nda İngilizce dersleri de büyük önem taşır. Şüphesiz ki İngilizce, çocuğunuzun iyi bir kariyer sahibi olmasında, önüne çıkan fırsatları değerlendirebilmesinde kritik rol üstlenecektir.

Oyun, eğlence ve üretkenlik İngilizce eğitiminin yapı taşlarını oluşturur. Çocuklarımıza en gelişmiş tekniklerle dil eğitimi verdiğimiz anaokulumuzda, onların İngilizceyi doğru bir şekilde anlaması ve kullanması için gerekli ilk adımlar atılır.

Böylelikle çocuklar, erken yaşlardan itibaren İngilizceye âşinâ olur, büyüyünce bu dilde kendini geliştirirken hiç zorlanmaz.

Okul Öncesi İngilizce Eğitiminin Avantajları

Dünyanın birçok yerinde konuşulan en popüler dillerin başında İngilizce gelir. Erken yaşlarda dil öğrenimi daha aktif olarak gerçekleştirilir ve sonuçları daha uzun vadeli olur. İngilizce öğrenmeye küçük yaşlarda başlayan çocuk, İngilizceyi kolaylıkla öğrenir, doğru bir aksan ve fonetik farkındalık kazanır.

İngilizce Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Bu kapsamda tekerlemeler, şarkılar, hikâye zamanları ve çok daha fazlasını içeren renkli bir program uygulanır. Böylelikle çocukların İngilizce iletişim kurma becerisini ve kelime dağarcığını geliştirmek hedeflenir.

Doğal konuşma ortamı meydana getirilerek öğrenciler İngilizce konuşmaya teşvik edilir. Öğretmenlerimiz, çocuklarla İngilizce iletişim kurar.

Çeşitli materyaller sayesinde öğrenciler verilen İngilizce eğitimi daha iyi bir şekilde kavrar. Onların faydası için tasarlanan oyun odalarında da İngilizcenin aktif olarak kullanıldığı, birbirinden keyifli aktiviteler gerçekleştirilir.

Dilin işlevselliğini artırmaya yönelik ilgi çekici çalışmalar yapılır. Yabancı dili iletişim becerilerinde nasıl kullanacakları gösterilir ve çocukların İngilizce iletişim kabiliyetleri geliştirilir.

Demonstration (Gösteri), Drama ve rol yapma, Soru-cevap, grup çalışmaları ve İkili Çalışmalar, Benzetim, Storytelling ve Pandomim; İngilizce atölyelerimizde gerçekleştirilen aktivitelerden sadece birkaçıdır.

Sayıların, şekillerin, hayvan isimlerinin, günlük hayatta karşılaşılan nesnelerin, renklerin ve zıt kavramların öğretilmesi İngilizce eğitiminin temelini oluşturur. Onları İngilizce dersine hazırlamak için her gün selamlaşma (Greetings) ve hava durumu (Weather) gibi uygulamalar yapılır. Öğrenilen kelimelere göre İngilizce şarkılar söylenir.

Bu süreçte Task-Based yani Aktivite Tabanlı ve TPR (Total Physical Response ) yani Tüm Fiziksel Tepki metotları kullanılır.

Söz konusu metotlara göre tasarlanmış işitsel ve görsel öğeler, yaparak öğrenmeye yönelik oyunlar ve aktiviteler sayesinde çocuklar, İngilizceyi verimli bir şekilde kullanmayı öğrenir.

Drama çalışmaları ise dilbilimsel, görsel, müziksel-ritmik ve kinestetik vb. farklı zekâ alanları doğrultusunda gerçekleştirilir.

Bunlar çocukların İngilizceyi daha hızlı öğrenmelerine yardım eder. Örneğin drama çalışmaları sırasında özel kuklalardan yardım alınır ve çocuklara etkin bir öğrenme ortamı sağlanır.

Büyük Umutlar Anaokulu olarak amacımız, çocukların İngilizce anlama ve konuşma konusunda daha şimdiden yol almaya başlamalarını sağlamak, onlara İngilizceyi sevdirmektir.

İngilizce ile erken yaşlarda kendine güvenle ve yüksek motivasyonla tanışan çocuklar, sonraki öğrenim hayatına dil eğitimiyle ilgili pek çok engeli aşmış, altyapısını oluşturmuş bir şekilde başlayacaktır.

Satranç